V roce 1993 zakládá David Vitinger a Martin Petreje kytarové duo Nomis 2, nahrává dvě demonahrávky, odehraje jeden koncert a vzápětí se rozšiřuje o další dva kytaristy, kterými jsou Štěpán Doubek a Tomáš Gröschl. Kytarové kvarteto střídá názvy jako Redhill, Gintr a Anonym, Štěpán Doubek se přeorientovává na basovou kytaru a když si těsně před koncem roku 1997 pořizuje Tomáš Gröschl první bicí, jsou na světě základy Nouzového Východu.

Krátce po této události opouští kapelu Martin Petreje a trio Nouzový Východ tak odehrává svoje první vystoupení v novém nástrojovém složení a pod novým názvem v březnu 1998 v pohostinství Jordán v Dětenicích. Kapela nezůstává dlouho v oslabeném počtu a již měsíc po prvním vystoupení hraje opět ve čtyřech - doprovodným kytaristou a druhým zpěvákem se stává Mirek Šírl. Ten zůstává v kapele do konce roku 1998, kdy odchází a místo něj se vrací Martin Petreje. V tomto období nahrává Nouzový Východ ve zkušebně první demo nazvané Dej mi pár důvodů.

V létě 1999 se k Nouzový Východ přidává třetí kytarista, Jan Chalupný. Nouzový Východ se tak stává pětičlennou kapelou, což ovšem netrvá dlouho, protože na jaře 2000 postupně kapelu opouštějí jak Martin Petreje, tak Honza Chalupný. Zbylí členové tak v duchu svého prvního vystoupení pokračují jako trio, dokud se v srpnu 2000 nepřidává se svou kytarou a zpěvem Pedro Kováčik. Právě on přichází po několika měsících s nápadem angažovat coby kytaristu, zpěváka a baviče společného kamaráda Zdeňka Langera. Jeho nápad byl realizován v dubnu 2001 a kapela od té doby sestavu nezměnila. V listopadu 2002 se Nouzový Východ odebral do nahrávacího studia, aby z něj v březnu následujícího roku opět vyšel a 10. 5. 2003 pokřtil své první CD nazvané Pokoj č. 205 (k dostání na koncertech skupiny, nebo lze objednat na těchto stránkách).

Poté Nouzový Východ koncertuje v nezměněné sestavě až do roku 2005, kdy kytarista a bavič Zdeněk Langer usoudí, že skupině již dal vše, a odchází na zasloužený odpočinek. Skupina tak pokračuje ve čtyřech, až koncem roku 2006 přijímá do svých řad hráče na klávesy a občasného kytaristu a zpěváka Mirka Vrkotu.

Tento kvintet si počátkem roku 2007 pod vlivem alkoholu objednává pobyt v nahrávacím studiu, a po vystřízlivění a týdnech intenzivního zkoušení se do studia skutečně v dubnu 2007 odebírá. Výsledkem je druhé CD s názvem Pokoj č. 206 (opět k dostání na koncertech nebo lze objednat na těchto stránkách).

V březnu 2008 startuje Nouzový Východ 10 LET TOUR, během kterého je kapela mimo jiné omylem pozvána k účasti na punkovém festivalu v Libochovicích, jinak však plyne činnost tělesa bez větších problémů či změn až do konce roku 2011, kdy se nečekaně rozhoduje klávesista Mirek Vrkota s kariérou neúspěšného muzikanta praštit, a kapelu opouští. Zbylí členové se rozhodují, zda do souboru přijmout náhradu, nakonec ale vítězí rozum a nechuť opět s někým novým zkoušet celý repertoár, a Nouzový Východ tak zůstává ve čtyřech.

V březnu 2015 oslavila kapela 17 let činnosti, 13 let od prvního koncertu na domovské scéně – restauraci Na Slamníku, a v červnu 2015 zaznamená jubilejní 100. vystoupení tamtéž…